NOWOŚCI

PROJEKTY UE

ZWIĄZEK

OPINIE

OF. PRACY

GR.ZAKUPOWA

SZUKAJ

DOŁĄCZ

FORUM

LEKI

LINKI

KONTAKT


Zmęczenie, radość i pomoc

 

Grupa lekarzy rodzinnych w składzie: Anna Krzyszowska - Kamińska, Anna Szadura i Magdalena Bitner-Bieleszuk spisała się świetnie się w IV Biegu dla Hospicjum.

Mimo że pogoda w sobotnie przedpołudnie nie zachęcała do spacerów, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, skąd startowali biegacze, pojawiło się 999 miłośników biegania, chcących wesprzeć hospicja.

 

Zawody zorganizowano, by pomóc trzem placówkom opiekującym się ciężko chorymi pacjentami. Są to hospicja przy Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu, św. Jana Bożego we Wrocławiu oraz św. Jana Pawła II w Kabudze w Rwandzie. Każdy biegacz, zapisując się na bieg, wpłacił przynajmniej 40 złotych.

 

Lekarki z Wrocławia pobiegły przede wszystkim po to, by pomóc chorym, ale nie tylko.

– Chcemy promować idee pomocy hospicjum i aktywność fizyczną. Chcemy też pokazać, jaką radość daje zmęczenie fizyczne – mówią zgodnie Anna Krzyszowska - Kamińska,

Anna Szadura i Magdalena Bitner-Bieleszuk.

Jedna z reprezentantek Grupy lekarzy rodzinnych wspomina, że na koszulce księdza zamykającego bieg był: „Koniec czegoś jest zawsze początkiem czegoś innego”.

– Jest wiosna, czas przemian, początków – może zaczniemy się ruszać, może zobaczymy wokół siebie kogoś, kto potrzebuje naszej pomocy. Może spojrzymy do portfela i ocenimy, że zamiast kolejnej pizzy lub butelki dobrego wina, możemy wspomóc czyjeś godne umieranie – dodaje dr Krzyszowska-Kamińska.

 

IV Bieg dla Hospicjum w kategorii open wygrali: Zuzanna Zinczenko z Trzebnicy i Andrzej Witek z Wrocławia. Nagrodzono też 4 pierwsze kobiety i 4 pierwszych mężczyzn.

Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach zawodów. Docenieni zostali również ci biegacze, którzy dotarli na metę, zajmując setne i dwusetne miejsce.

 

Zachęcamy do trenowania, bo za rok będzie kolejny bieg dla hospicjów. I kolejna okazja, by pomóc hospicjom.

 

FUNDACJA

Reklama

POZYTYWNIE

Reklama

GRUPA ZKUPOWA

Reklama

Copyright © 2011. All Rights Reserved.