NOWOŚCI

PROJEKTY UE

ZWIĄZEK

OPINIE

OF. PRACY

GR.ZAKUPOWA

SZUKAJ

DOŁĄCZ

FORUM

LEKI

LINKI

KONTAKT


Reklama

Dolnośląski Związek Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców objął swoim Patronatem kampanię profilaktyczną:

 

 

Rak Chadza Wspak to kampania społeczna Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii

i Hematologii (DCOPiH) realizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Jej celem jest promocja profilaktyki nowotworów szyjki macicy, piersi oraz jelita grubego. Działania kierowane są do wszystkich osób, które chcą w prosty sposób zadbać o zdrowie swoje oraz swoich bliskich. W tym celu DCOPiH prowadzi terenowe akcje profilaktyczne dla mieszkańców województwa dolnośląskiego – darmowe badania oraz działania edukacyjne. Specjaliści DCOPiH docierają do powiatów i gmin, w których dostęp do specjalistycznych gabinetów lekarskich jest utrudniony ze względu na odległość, a nierzadko – ograniczenia transportowe.

 

W ramach kampanii Rak Chadza Wspak w trasę po województwie dolnośląskim wyruszył Cytobus. Jest to pojazd zbudowany specjalnie dla DCOPiH. Cytobus przejechał już prawie 1000km, gdzie w 18 odwiedzonych lokalizacjach, z możliwości bezpłatnych badań skorzystało już 500 osób. Jego zakup został dofinansowany ze środków budżetu państwa przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

 

W ramach Kampanii z propozycją wizyty Cytobusa, wychodzimy również do Firm i instytucji na terenie dolnego śląska. Nasze działania obejmują przyjazd Cytobusa i przebadanie Pracownic i innych chętnych Pań zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Do badania kwalifikują się wszystkie Panie w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie korzystały z programu profilaktyki raka szyjki macicy. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, refundowanego przez NFZ, w związku z powyższym nasz przyjazd jest całkowicie bezpłatny.

 

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii oferuje również:

· bezpłatne testy profilaktyczne wykrywające raka jelita grubego, które każdy zainteresowany może wykonać wygodnie w swoim domu. Bezpłatne zestawy wydajemy osobom zainteresowanym wykonaniem badania i są w wieku 40-65 lat. Testy te po wykonaniu należy przekazać do naszego Centrum celem przebadania w laboratorium.

 

· badania mammograficzne piersi, które pacjentki mogą wykonać bezpłatnie i bez skierowania w placówkach medycznych wskazanych przez DCOPiH. Na badanie w naszym Centrum zarejestrować można się telefonicznie od poniedziałku do piątku 8:00- 14:30 pod numerem telefonu 71 368 95 66, lub wybrać inna jednostkę na terenie Dolnego Śląska.

 

 

Pełna lista placówek znajduje się na stronie www.rakchadzawspak.pl

 

FUNDACJA

Reklama

POZYTYWNIE

Reklama

GRUPA ZKUPOWA

Reklama

Copyright © 2011. All Rights Reserved.