NOWOŚCI

PROJEKTY UE

ZWIĄZEK

OPINIE

OF. PRACY

GR.ZAKUPOWA

SZUKAJ

DOŁĄCZ

FORUM

LEKI

LINKI

KONTAKT


Reklama

Dolnośląski Związek Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców objął swoim Patronatem kampanię profilaktyczną:

 

 

Rak Chadza Wspak to kampania społeczna Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii

i Hematologii (DCOPiH) realizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Jej celem jest promocja profilaktyki nowotworów szyjki macicy, piersi oraz jelita grubego. Działania kierowane są do wszystkich osób, które chcą w prosty sposób zadbać o zdrowie swoje oraz swoich bliskich. W tym celu DCOPiH prowadzi terenowe akcje profilaktyczne dla mieszkańców województwa dolnośląskiego – darmowe badania oraz działania edukacyjne. Specjaliści DCOPiH docierają do powiatów i gmin, w których dostęp do specjalistycznych gabinetów lekarskich jest utrudniony ze względu na odległość, a nierzadko – ograniczenia transportowe.

 

W ramach kampanii Rak Chadza Wspak w trasę po województwie dolnośląskim wyruszył Cytobus. Jest to pojazd zbudowany specjalnie dla DCOPiH. Cytobus przejechał już prawie 1000km, gdzie w 18 odwiedzonych lokalizacjach, z możliwości bezpłatnych badań skorzystało już 500 osób. Jego zakup został dofinansowany ze środków budżetu państwa przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

 

W ramach Kampanii z propozycją wizyty Cytobusa, wychodzimy również do Firm i instytucji na terenie dolnego śląska. Nasze działania obejmują przyjazd Cytobusa i przebadanie Pracownic i innych chętnych Pań zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Do badania kwalifikują się wszystkie Panie w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie korzystały z programu profilaktyki raka szyjki macicy. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, refundowanego przez NFZ, w związku z powyższym nasz przyjazd jest całkowicie bezpłatny.

 

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii oferuje również:

· bezpłatne testy profilaktyczne wykrywające raka jelita grubego, które każdy zainteresowany może wykonać wygodnie w swoim domu. Bezpłatne zestawy wydajemy osobom zainteresowanym wykonaniem badania i są w wieku 40-65 lat. Testy te po wykonaniu należy przekazać do naszego Centrum celem przebadania w laboratorium.

 

· badania mammograficzne piersi, które pacjentki mogą wykonać bezpłatnie i bez skierowania w placówkach medycznych wskazanych przez DCOPiH. Na badanie w naszym Centrum zarejestrować można się telefonicznie od poniedziałku do piątku 8:00- 14:30 pod numerem telefonu 71 368 95 66, lub wybrać inna jednostkę na terenie Dolnego Śląska.

 

 

Pełna lista placówek znajduje się na stronie www.rakchadzawspak.pl

 

FUNDACJA

Reklama

GRUPA ZKUPOWA

Reklama

Copyright © 2011. All Rights Reserved.